Teated

Dokumentide vastuvõtt

Alavere Põhikooli uute õpilaste dokumentide vastuvõtt toimub ajavahemikul 15.- 25. augustil tööpäevadel kell 9.00 – 14.00 õpetajate toas. Digitaalallkirjaga vastuvõtmistaotlust on võimalik esitada ka e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Täpsem ülevaade vajaminevatest dokumentidest kooli kodulehel

Õppetöö lõpetamisest

Õppetöö lõpetamisest
 
1- 8. klassi õpilastele antakse klassitunnistused 9. juunil (tavapärane õppepäev).
 
10. juunil toimub kell 9:00 8. klassi õpilaste loovtööde kaitsmine,
teistel üleminekuklassidel algab suvevaheaeg.
 
Valla õpilasbuss sõidab 10. juunini (kaasa arvatud) tavapärastel väljumisaegadel.
 
Ajavahemikul 10-14. juuni toimub täiendav õppetöö, õpetajad saadavad teated eKooli kaudu.
 
17. juunil kell 18:00 toimub 9. klassi lõpupidu.
 
 
Ilusat  suvevaheaega kõigile!
 
 

TASUTA veebiseminar

KOLMAPÄEVAL 25.05. kell 12.00, TOIMUB TASUTA VEEBISEMINAR "VANEMLUS JA LASTE RAHATARKUS," kus meiega jagab teadmisi LIISI KIRCH.

Loe edasi: TASUTA veebiseminar

Tule kontserdile!

Mälestame kauaaegset Alavere koolijuhti ja õpetajat Maie Vaiklat!

Käesoleva aasta aprillis lahkus Alavere kooli kauaaegne direktor ja matemaatikaõpetaja Maie Vaikla (14.12.1937- 21.04.2022).

Õpetaja Maie Vaikla on märgilise tähendusega väga paljudele Alavere piirkonna õpilastele ja töötajatele, lapsevanematele ning kogukonnaliikmetele. Temas oli elujõudu ja edasipüüdlikkust, millega sünnivad vähesed. Tema töökus ja mõtteerksus on eeskujuna innustanud, pakkunud raskematel hetkedel tuge ja mõistmist, et kui midagi väga soovida ja selle nimel tegutseda, on kõik võimalik. Võib liialdamata väita, et Alavere kool oligi õpetaja Maie Vaikla elu töö. Tänu tema ja kunagise Alavere sovhoosi direktori Ilmar Jõgisoo ettevõtlikkusele pandi 13. novembril 1987 nurgakivi praegusele Alavere koolihoonele, mis 1. septembril 1988 avati pidulikult õppetööks. Oli suur rõõm näha õpetaja Maie Vaiklat eelmise, 2021.  aasta suvel värskelt renoveeritud Alavere Põhikooli taasavamisel.

Maie Vaikla (Sein) alustas pedagoogitööd Alaveres 1960. aastal algklasside õpetajana. Juba 1966 määrati ta Alavere kooli direktoriks. Kauaaegne kolleeg, õpetaja Maimu Lass on kirjutanud, et 1960. aastad ei olnud ühele koolijuhile kerge aeg. Väga suurt rõhku tuli panna pioneeri- ja komsomolitööle. Suurejooneliselt pidi tähistama oktoobrirevolutsiooni aastapäeva, punaarmee sünnipäeva ja Lenini sünnipäeva. Ometi suutis Maie Vaikla vastu kommunistlikkusse parteisse astumisele, olles maakonnas ainuke parteitu koolijuht. Maie lõpetas õpetajatöö 1993. aastal, kuid ka pensionil olles muretses  aastaid kooli lõunatoidu eest ning oli heaks nõuandjaks ja abiks endistele kolleegidele. Praegune Alavere Põhikooli õpetaja Hille Kilk mäletab, kuidas tal tuli  90ndatel algaja õpetajana vaadelda teiste õpetajate tunde. Millise selguse ja elulähedusega paistsid silma õpetaja Maie Vaikla matemaatikatunnid! Koolilehele antud intervjuus on õpetaja Maie Vaikla öelnud, et talle meeldib õpetajaamet. On meeldinud õpilased, kes on tahtnud õppida. Ka vähem võimekad, kuna nende soov õppida on pannud teda tihti pärast tunde individuaalselt õpetama. 

Maie Vaikla lapsepõlv möödus keerulisel ajajärgul Tartumaal. Tema isa hukkus Teises maailmasõjas Sinimägede lahingus sakslaste poolel võideldes. Viielapselise pere elu jäi üksnes ema õlule. Võib arvata, et tolleaegsed ülimalt keerulised olud vormisidki temast maailmast huvituva ja õppimist väärtustava inimese.

Õpetaja Maie Vaikla eeskujul mõistame, kuivõrd oluline tähendus on pedagoogikas sõnal „peab“ ka tänapäeval.  Peab õppima, peab sõna pidama, peab viisakalt käituma. Peab tööd tegema. 

Maie Vaikla jääb meile meelde julge ja põhimõttekindla, kuid alati ka heatahtliku ja arusaaja inimesena.

Alavere Põhikool avaldab kaastunnet Maie Vaikla lähedastele, kellest ta väga hoolis. Ja kes hoidsid teda.

You are here: Home Teated Teated