Noortekonverents "Ettevõtlik noor"

Koostöö tähendab koos töötamist ühiste eesmärkideni jõudmise nimel sealjuures arvestades ning austades individuaalseid eripärasid. Koostöö käigus saavutatud eesmärgid on kõrgemad kui üksinda töötades (inimeste või organisatsioonide) eesmärkide summa kokku. Sellest lähtuvalt tegid Aruküla ja Alavere Põhikool Euroopa noortenädala raames ühise projekti, mille eesmärgiks oli pakkuda 7.-9. klasside õpilastele võimalust näha, millised võiksid olla nende edasiõppimise suunad ja võimalused, millele on vaja rohkem rõhku panna, millised isiksuseomadused milliste erialadega hästi kokku lähevad.

Päeva lõpus toimus suur ideeturg, kus noored said ise pakkuda lahendusi, kuidas oma kogukonnas midagi suurt ära teha, millised oleksid esimesed sammud ning kellega koostöös suurema eduni jõutakse. Päeva juhtisid Kaspar ja Hendrik, kes on omal ajal MEN asutajad ning hetkel on neil oma elustiiliettevõte Sharplife. Külalisesinejad olid Priit Tamm, kes on Mistra-Autex juht ning rääkis oma kogemustest, pakkus end kohe ka koostööpartneriks kui noortel peaks olema head äriideed, mida teostada. Oma edust rääkis õpilasfirma Huppys finantsjuht Aleksander Kesküla, üllatusesinejaks oli sel korral Mikael Parmas, kes rääkis MTÜ Keerdtrepp tekke loo, lisaks oma hobidest, huvidest ning tulevikupaanidest. Vahepalana said noored süüa pizzat ja küpsiseid ning isiksusomaduste testi viis nendega läbi Anni Raie Töötukassast, kes rääkis ka ülekantavatest oskustest ja omadustest.

You are here: Home Ajaveeb Noortekonverents "Ettevõtlik noor"