Veebruari tegemised

Meie tegemised veebruarikuus olid järgmised:

 

Veebruaris toimus esimese sündmusena õpilastele kauaoodatud koolidisko. Rõõm oli näha, et diskost oli väga suur osavõtt õpilaste poolt. Õpilasesinduse eestvedamisel oli avatud ka puhvet. Muusikat lasid oma kooli õpilased, keda juhendas Alavere Põhikooli vilistlane Artur Johan Unga. Diskol sai süüa, juua, tantsida ja ühismänge mängida. Õpilased veel nädal aega hiljem rääkisid kui äge disko oli ja tundsid huvi, millal uus disko toimub.

Tähistasime sõbrapäeva õpilasesinduse soovil sarnaselt eelmisele aastale. Stiiliks oli punast ja valget värvi riided. Avatud oli sõbrapost, kuhu sai kirju juba nädal aega varem tuua, sõbrapäeval jagati kõik postkasti toodud kirjad laiali. Toimus sõbrajaht, mille eesmärk oli leida enda poolikule paberist südamele teine pool ja kui teine pool oli leitud, siis sai ühiselt kommi süüa. Sõbrapäeval pidasid ka meie kokad oma sõpru meeles ja tegid selleks puhuks lõunasöögiks burgerit, ükski laps ei suutnud oma imestust sellise toidu üle tagasi hoida. Kajastamist väärib ka üks 3. klassi klassisisene tegevus. Vahva tegevus ja näide sellest, kuidas õppetööd rikastada liikumisega. 

Vastlapäeval olime sellel aastal tubased. Söögivahetundide ajal said õpilased käia võimlas vahvaid vastlapäeva mänge mängimas. Mängudest oli ettevalmistatud järgmised mängud: sigade lauta ajamine, sõit „hobusevankriga“, hobuste galopp ja nööri kerimise võistlus. Nagu eestlastele kombeks alguses ei saa vedama, pärast pidama, nii ka meie vastlapäeva mängudega. Õpilased alguses ei tahtnud mängima tulla, kuid pärast sattusid võistlemisega nii hoogu, et kahju oli ära lõpetada ja tundi minna.

 

Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud kontsert-aktus toimus 22. veebruaril. Kõik oli väga pidulik. Õpilased esitasid luuletusi, kuulasime mudilaskoori laule ja saime näha meie toredaid rahvatantsijaid tantsimas.

9. klassi õpilased käisid Eesti Vabariigi aastapäeva puhul Vetla ja Saia mälestusmärkide juurde lilli viimas.

 

Enne vaheajale minekut jõudsime veel algklassidega kuldvillakut ja suuremate klassidega mälumängu mängida. 

 

Pilte tegemistest:

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You are here: Home Teated Veebruari tegemised