Ajaveeb

Maakonna parim etleja – Merili Mangus

9. klassi õpilane Merili Mangus võttis osa 33. Liivide etluskonkursi Harjumaa eelvoorust. Liivide etluskonkursil esitab osaleja vabalt valitud luuletuse ja proosapala, millest luuletuse autoriks on Juhan või Jakob Liiv ning proosapala autoriks üks Juhan Liivi luuleauhinna laureaatidest.  Koroonapandeemia tõttu toimus etlusvõistlus videoformaadis.

Õnneks ei takistanud ka distantsõpe Merilit harjutamast, harjutamast ja veel kord harjutamast. Tõsine töötamine tasus end aga kuhjaga ära – žürii hinnangul oli just Merili esitus nii hea, et vääris esikohta. Žürii sõnul paistis Merili töö teiste hulgast silma veenva ja hingestatud, kuid mitte liialt ülepakkuva esituse poolest. Samuti polnud etluseks valitud tekstid lihtsate killast, mida pähe õppida. 

Merili esindab Harjumaad ka üleriigilisel võistlusel. Palju õnne, Merili!

Alavere kool 176

23. novembril tähistab Alavere kool 176. aastapäeva. 

Fotol on Alavere 6-klassilise kooli pere legendaarse koolijuhi Jaan Maasikamäega 1930ndatel aastatel. 

Alavere Põhikoolil on pikaajaline koostöökogemus koer Rosina ja tema peremehe Kristi Raavaga

Meie koolil on pikaajaline koostöökogemus koer Rosina ja tema peremehe Kristi Raavaga. Nende abiga omandavad 3. klassi õpilased inimeseõpetuses elutähtsaid teadmisi ja oskusi.

Kuna kevadises eriolukorras jäi Rosina kool pooleli, otsustati uuel õppeaastal korraldada 4. klassile meeleolukas lõpuüritus Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskuses Aegviidus.


Õpilaste tagasiside:

Lenel- Rosin on koer, aga ta oli metsas väga viisakas ja selle pealt ma õppisin, et metsas oled sa nagu külas, sa oled viisakas ja vaikne;

Gabriela- mulle meeldis Rosinale mänguasja visata;

Mia-Lee- ma õppisin Rosina koolist, et teistest tuleb hoolida, sest ma panin tähele, et Rosin ei läinud 

meie juurest ära uitama;

Matten- mulle meeldis Rosina kool, sest ma sain koera paitada ja kanu sööta;

Henri- mulle meeldis Rosina koolis see, et sai õues õppida ja ma õppisin meeli tundma;

Pauliine- mulle meeldis Rosina kool sellepärast, et ma sain Rosinale pai teha, temaga jalutada ja mängida; õppisin, et tuleb olla lahke, viisakas ja sõbralik;

Karmo- Rosina koolis oli äge; ma õppisin palju asju, näiteks kuulmist ja asjade vaatamist;

Kärolin- mulle meeldis Rosina koolis see, et me saime palju teada; mina sain teada, et metsas on parem pähkleid kaasas kanda;

Sander- mulle meeldis Rosinale palli visata ja talle pai teha; mulle meeldisid kanad;

Tom Johann- Rosin õpetas meile palju hoolimist, iseseisvaks õppijaks saamist; Rosin polnud ainuke õpetaja, õp Kristi rääkis ka väga palju hoolimisest;

Martin- Rosinaga oli tore koos metsas kõndida; ma õppisin looduses vaikselt olema. 

Sel nädalal asusid Rosina koolis õppima meie kooli 2.-3. klassi lapsed.

 

Maakonna parim etleja – Kadri-Liis Kivistik

23. jaanuaril võtsid 5. klassi õpilased Marta Mättik ja Kadri-Liis Kivistik osa õpilasetlejate riigikonkursi Harjumaa voorust Keilas. Selle konkursi eesmärk on suurendada õpilaste huvi nii luule kui proosa lugemise ja esitamise vastu. Samuti valiti välja Harjumaa esindajad 7. veebruaril Tartus toimuvale 29. õpilasetlejate riigikonkursile. 

Martal ja Kadri-Liisil läks võistlusel väga hästi: mõlemad kuulutati 4.-6. klassi arvestuses žürii eripreemia vääriliseks. Kadri-Liis aga sai oma vanuseastmes ka 1. koha ning just tema lähebTartusse Harjumaad esindama. Palju õnne!

 

Alavere kooli 175. aastapäev

 

Alamkategooriaid

You are here: Home Ajaveeb