Loodusmäng "Tunne loodust, leia rada"

Alavere Põhikool on üle kümne aasta korraldanud loodusmängu "Tunne loodust, leia rada", mille algatajaks oli omal ajal õpetaja Maimu Lass. Otsustati, et kaasatakse ka teisi Harjumaa koole ning sellest kujunes välja traditsioon. Igal aastal mai teises pooles kogunevad Harjumaa koolide 2. klasside kolmeliikmelised võistkonnad Voose vallseljakul Luurimäel, et koos veeta meeleolukas ja teadmiste jagamist täis päev. Mängu eesmärkideks on tutvustada Harjumaa koolide õpilastele Lõuna-Kõrvemaa loodust ja pinnavorme (oose ja nende teket) ning äratada huvi, pakkuda põnevust loodusraja läbimisel, ülesannete täitmisel.

Sellel aastal osales rekordiliselt 14 võistkonda kokku 12 erinevast Harjumaa koolist. Loodusmäng algas informatiivse ja õpetliku sissejuhatusega, milles õpetaja Maimu Lass rääkis kohalikust loodusest ja sellest, mida vanasti räägiti, arvati ja tõeks peeti. Algas mäng, võistkonnad asusid, kaardid käes, teele. Orienteerumise käigus pidid nad neljas erinevas punktis täitma töölehti. Ülesanded olid mitmekesised, alates linnulaulu kuulamisest kuni matemaatiliste tehete lahendamiseni välja. Oli vaja ära tunda erinevaid puid, põõsaid ja lilli ning lahendada salakirjas mõistatusi. Raja lõpus teisi oodates oli võimalik oma vaba aega  sisustada Voose külaplatsil kiikudes ning kohalikus seikluspargis ronides. Päeva lõpetasime kõikide võistkondade tänamisega ning parimate autasustamisega. Kogu ürituse korraldamise ajaloo jooksul oli käesoleva aasta mäng esimene, kus võitjaks tuli Alavere Põhikool. Kolmandale kohale tuli Saue Gümnaasiumi III võistkond ning teise koha omanikuks sai Loksa Gümnaasium. Täname kõiki osalenud koole ning kohtume juba  uuel õppeaastal maikuu teises pooles.

Kokkuvõte meie päevast on leitav SIIT.

You are here: Home Ajaveeb Ajaveeb Loodusmäng "Tunne loodust, leia rada"