Rosina kool

Käesoleva õppeaasta septembrikuu lõpust alates viiakse Alavere Põhikooli 3. klassi inimeseõpetuse tunde läbi Rosina-nimelise külalisõpetaja abil.  Rosin on koer, täpsemalt teraapiakoer. Rosinale on tundide läbiviimisel abiks tema hea perenaine Kristi Raava.

Rosina tunnid on väga huvitavad ja suunatud laste empaatiavõime suurenemisele.

Naljaga pooleks olgu öeldud, et tema tunnid meeldivad õpilaste niivõrd, et direktor kaalub koer Rosinat alaliselt oma kooli tööle võtta.

Esialgse kava kohaselt toimub Rosina tunde kokku 10. Mida õpitakse Rosina koolis?

• Alustuseks õpitakse sõbraks olemist – kuna koer on inimese parim sõber, oskab ta seda ka kõige paremini õpetada.
  • Veel õpitakse suhtlemist – kuidas kuulata tähelepanelikult ja öelda õigel ajal „ei“.
  • Koostöö on üks väga oluline oskus, mida saab samuti õppida.
  • Kuidas lihtsalt olla õnnelik koos loomaga? – Kallistusel ja puudutusel on oma väärtus.
  • Selleks, et oleks endal ja teistel hea, on oluline teada, mis asjad on väärtused ja kuidas need meid elus aitavad. Teeme tutvust erinevate väärtustega – hoolivus, vastutus, ausus, loovus, avatus, töökus jne.
  • Suurim rõõm on anda ja luua. Õpime andmise ja kinkimise tarkust.
  • Laps kui looma omanik. Loomad on laste sõbrad. Kui palju teavad lapsed, mida nende sõbrad vajavad ja kuidas tunnevad nad elust kõige rohkem rõõmu. Teeme tutvust lemmikloomade vajadustega.
  • Saame teada, miks reeglid ja piirid on olulised.
  • Tunded annavad elule värvi – kui palju tundeid me teame ja kas me neid ka välja ütleme. Teeme tutvust erinevate emotsioonidega.

You are here: Home Ajaveeb Ajaveeb Rosina kool